در حال بارگزاری
  • خانه
  • قوانین و مقررات سفر

قوانین و مقررات سفر با فیل خاکستری

همان طور که در بخش‌های مختلف سایت فیل خاکستری توضیح دادیم، هدف ما ایجاد یک جامعه شاد، با نظم و قانون مدار است.

در این بخش قصد داریم قوانین و مقررات سفر با فیل خاکستری که بخشی از آن توسط سازمان گردشگری برای تورهای داخلی تنظیم‌ شده است را به اطلاع شما عزیزان برسانیم.

1: قوانین عمومی و اخلاقی

1.1 حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنونه که در قانون جرم شمرده می‌شود و در سفر‌های گردشگری و کمپینی اکیدا ممنوع است.

1.2 رعایت پوشش طبق عرف و قوانین ایران الزامی است.

1.3 همراه داشتن وسایل خطرناک اعم از سلاح گرم و سرد به هرنوع، مانند: (اسلحه، چاقو، تبر، شوکر، شمشیر، قمه، چکش، تیغ، کاتر، اره، اسپری فلفل، ساتور، گرز، باتوم، پنجه بکس، بمب و هرگونه لوازم و تجهیزاتی که برای سلامتی خود و دیگران خطرناک است) در زمان برگزاری کمپ و تور اکیدا ممنوع است و در صورت همراه داشتن هر یک از لوازم ذکر شده، از حضور فرد در کمپ جلوگیری کرده و در صورت مقاومت، به پلیس نیروی انتظامی اطلاع رسانی خواهد شد.

1.4 گردشگران و همراهان عزیز ملزم به رعایت تمامی شئونات اسلامی، قانونی و اخلاقی هستند و در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان است.

1.5 عدم همراه داشتن ظروف و لوازم یکبار مصرف برای جلوگیری از آسیب به طبیت و جمع‌آوری زباله‌های تولید شده و بازگرداندن آنان به سطل‌های زباله شهری.

1.6 گردشگران متعهد به رعایت اصول اکوتوریستی هستند. اکوتوریسم سفری مسئولانه به مناطق طبیعی است، که موجب حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی گردد.

1.7 گردشگران متعهد می‌شوند که آرامش طبیعت، افراد داخل تور، بومیان و ساکنین منطقه و حیوانات را برهم نزنند و از چیدن گیاهان خودداری کنند.

1.8 به اماکن مقدس احترام گذاشته و همچنین باور‌ها و اعتقادات سنتی منطقه را شناخته و به آن بی احترامی نکنند..

1.9 از مکان‌ و زندگی خصوصی مردم مانند خانه، زنان و کودکان بدون اجازه عکاسی نمی‌کنیم و به حساسیت‌های فرهنگیشان احترام می‌گذاریم.

1.10 در حد توان با خرید محصولات بومی به رشد اقتصادی بومی و حفظ فرهنگ منطقه کمک می‌کنیم.

1.11 استعمال هرگونه مواد مخدر، محرک، الکل و.. در تمام مدت برگزاری تور ممنوع است.

1.12 انجام هرگونه حرکات خطر آفرین در طول سفر ممنوع می‌باشد.

1.13 آوردن نوازاد و کودکان زیر 15 سال در سفر اکیدا ممنوع می‌باشد. در صورت اجبار برای همراه داشتن فرزند خود تمامی مسئولیت فرزند بر عهده والدین است و برگزار کننده تور هیچ‌گونه‌ مسئولیتی در این قبال ندارد.

1.14 هرکدام از مسافرین با آگهی از چال‌های احتمالی سفر در برنامه شرکت می‌کنند. بنابراین مسئولیت بروز هرگونه اتفاق یا حادثه برای همسفران بر عهده خودشان بوده و فیل خاکستری مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. گفتنی است که تمام تلاش تیم فنی و اجرایی فیل خاکستری در طول سفر، سفری بی‌خطر و مساعدت به همسفران بر رفع معایب احتمالی خواهد بود.

1.15 گردشگران متعهد می‌شوند که از انجام فعالیت‌های خارج از برنامه گروه اکیدا خودداری نمایند.

1.16پیش بینی وضیت آب و هوا مربوط به نزدیک‌ترین ایستگاه هواشناسی و الگوهای ماهواره‌ای است که در برخی مواقع با خطا همراه است. پس با توجه به حضور ما در طبیعت و غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت آب و هوا، امکان بروز خطا و اشتباه وجود دارد. لذا هر فرد و خودرو می‌بایست آمادگی لازم را در مواجهه با شرایط غیرقابل پیش‌بینی داشته باشد.

1.17 گردشگران متعهد می‌شوند برای احترام به همسفران در موعد مقرر در محل حاضر شوند و مسئولیت جاماندن از سفر به دلیل تأخیر در حضور به‌موقع، برعهده خود شخص است.

1.18 در صورت بروز شرایط فورس ماژور مانند شرایط جوی نامساعد و خطرناک و..، برگزار کنندگان می‌تواند تمام یا بخشی از برنامه‌های اعلام شده را تغییر و یا لغو کنند.

1.19 همراه داشتن و ارائه شناسنامه عکس‌دار و کارت ملی به برگزار کننده سفر، برای تمامی سفر‌ها الزامی است. و مدارکات تا پایان سفر نزد راهنما و برگزار کننده امانت می‌ماند.

1.20 اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز در سفر و شرایط لغو سفر در هر برنامه داخل وب سایت فیل خاکستری اعلام خواهد شد و گردشگر ملزم به اجرا آن است.

1.21 برگزارکننده در هر زمان از سفر در صورت مشاهده نکته قابل توجه و خارج از برنامه یا برهم زدن نظم گروه توسط هر یک از گردشگران، مجاز به اخراج و برخورد قانونی با فرد خاطی و کنسل نمودن تور می‌باشد.

1.22 مسئولیت مراقبت و حفظ اموال و مدارکات شخصی در تمام طول سفر به عهده گردشگر بوده و در این خصوص هیچ مسئولیتی متوجه راهنما، برگزارکننده و فیل خاکستری نخواهد بود.

1.23 گردشگر موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود در تور متناسب با سختی سفر، ثبت نام نماید و همچنین در صورت نیاز به مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و می بایست برگزار کننده سفر را از این موضوع مطلع کند.

1.24 در برنامه‌های داخل شهری هزینه‌ای از گردشگر‌ان بابت حضور در برنامه‌ گرفته نخواهد شد و گردشگر‌ان موظفند تا علاوه بر اجرا ماده 1.19 با وسیله شخصی خود نسبت به رفت و آمد اقدام کنند. همچنین در این برنامه‌ها هزینه‌های سفر، خورد و خوراک، تجهیزات مورد نیاز و.. بر عهده خود گردشگر است.

1.25 همراه داشتن حداقل تجهیزات و لباس مورد نیاز در برنامه‌های کوهنوردی و طبیعت‌گردی مانند (کفش کوهنوردی، لباس متناسب با فصل، لباس رنگ روشن، کوله، باتوم و..) برای تمامی گردشگران الزامی و لازم به اجراست.


2: قوانین سفر‌های بین شهری و خارج از شهر

2.1 در این بخش نیز رعایت و کلیه موارد ذکر شده در بخش 1 الزامی و لازم به اجراست.

2.2 از زمان ثبت‌نام برای حضور در سفر‌های خارج از شهر که عموما با ماشین و وسیله حمل و نقل عمومی انجام می‌شود، به دلیل برنامه‌ریزی‌های قبلی، تهیه مواد غذایی، رزرو اقامتگاه، هتل‌ و... امکان لغو سفر از طرف گردشگر و مسافر تا ۵ روز با کسر ۱۰ درصد از هزینه سفر، 3 روز قبل سفر با کسر 60 درصد از هزینه سفر و کمتر از 48 ساعت با کسر کل مبلغ پرداختی امکان پذیر است.

2.3 گردشگرانی که در سفر‌های بین شهری و خارج از شهر که عموما با ماشین و وسیله حمل و نقل عمومی همراه گروه هستند، در صورت درخواست واحدهای انتظامی برای بازدید از خودرو، ملزم هستند شخصا وسایل و کوله خود را تخلیه نمایند و در صورت همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمتعارف مسئولیت پاسخگویی به عهده خود فرد است.

2.4 امکان جابجایی اسامی نفرات تا 48 ساعت قبل از سفر با هماهنگی برگزار کننده امکان پذیر است. البته بجز سفرهایی که بلیط یا مجوز به نام فرد صادر شده است.

2.5 همراه داشتن فردی دیگر در سفر‌های خارج از شهر به دلیل برنامه‌ریزی‌های قبلی، تهیه مواد غذایی، رزرو اقامتگاه، هتل‌ و... به هیچ عنوان قابل قبول نیست و اکیدا ممنوع است. همچنین از حضور این افراد در برنامه، جلوگیری خواهد شد.

2.6 گردشگران باید در طول سفر کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل‌های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان‌های مورد بازدید، شخصا مسئول پرداخت خسارت وارده باشند.

2.7 طبق مورد ذکر شده در ماده 1.19 همراه داشتن و ارائه شناسنامه عکس‌دار و کارت ملی به برگزار کننده سفر، برای تمامی سفر‌ها الزامی است. با توجه به اینکه برای سفر‌های خارج از شهر رزرو اقامتگاه، هتل‌ و... انجام می‌شود و برگزار کننده در ابتدای سفر نسبت به احراز هویت مسافرین اقدام می‌نماید از حضور گردشگران ثبت‌نام نشده به برنامه جلوگیری خواهد شد و مسئولیت عدم تطابق اطلاعات اظهار شده هنگام ثبت‌نام با مدارک ارائه شده در زمان شروع برنامه به عهده مسافر و گردشگر است.

2.8 ایجاد هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، اجرا برنامه‌های خارج از برنامه گروه یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی در سفر (مندرج در فرم اصلی قرارداد) تماما بر عهده مسافر و گردشگر خواهد بود.

2.9 کلیه هزینه‌های خارج از برنامه بر عهده مسافر گردشگر است.

2.10 هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی گردشگر در طول سفر بر عهده خود گردشگر است.

2.11 ثبت‌نام در سفر و امضای فرم اصلی قرارداد در زمان برگزاری سفر و یا خرید تور به صورت الکترونیک از طرف گردشگر، به منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر و پذیرش تمامی قوانین مندرج در وب‌سایت رسمی فیل خاکستری به نشانی grayelephant.ir است.

2.12 این پیوست در 37 ماده در دو نسخه که اعتبار یکسان دارند و بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی تنظیم و در زمان برگزاری کمپ یا تور به امضای طرفین خواهد رسید بطوریکه هر دو نسخه فاقد هرگونه خط‌خوردگی و یا قلم‌خوردگی می‌باشند.


کلام آخر

تمام افراد حاضر در برنامه‌های فیل خاکسرتی تلاش می‌کنند تا به جز رد پا اثری از خود در طبیعت باقی نگذارند.

دسته بندی ها
فیل خاکستری